C.S.R aktualności

„GESAL” wśród … Łąckiego Dnia Dziecka

„GESAL” wśród … Łąckiego Dnia Dziecka

W dniu 9 czerwca 2018 roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL zaprosiło dzieci na piknik z okazji Dnia Dziecka w Łącku. Miło było nam gościć uczniów i opiekunów z:

– Szkoły Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku,
– Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wierzchosławicach,
– Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu,
– Stasia Wicińskiego wraz z mamą.

Było to w ramach realizowanego od wielu lat autorskiego programu pod nazwą „GESAL” wśród …  Akcja ta stworzona została w celu lepszej integracji na linii praktykant, młodzież, dzieci – GESAL – szkoła – opiekun – instytucja pomocy. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL w realizacji tego programu nie zapomina także o młodszych dzieciach. Dlatego też tym razem zaproszeni zostali uczniowie w przedziale wiekowym od 8 do 10 lat. Udział w imprezie jak i transport dla dzieci i opiekunów był bezpłatny.

Na pikniku było mnóstwo atrakcji, między innymi: możliwość korzystania z dmuchańców, malowanie twarzy, jazda konna, wjazdy na podnośniku strażackim, nauka strzelania z łuku, gra w piłkarzyki na dmuchanym boisku, możliwość zakucia w dyby, szukanie cennych przedmiotów ukrytych w ziemi za pomocą specjalistycznego sprzętu, rejs łódką po jeziorze, malowanie gipsowych odlewów i wiele, wiele innych Chętnych nie brakowało!

Dla każdego z uczestników przygotowany był również poczęstunek w postaci lodów, zapiekanek, frytek, słodyczy, a także grochówki i kiełbasy z grilla.

Poprzez zabawę Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL przybliżało dzieciom tematykę działalności tj. z branży budowlanej i instalacyjnej w formie konkursów, a były to:

– ROLL i UP czyli rozwijanie i zwijanie tapety,
– LOGO GESAL tj. malowanie w specjalnych kombinezonach,
– RINGO INSTAL czyli rzut uszczelkami na rury pcv,
– RUROWE KULANKI tj. kulanie rur pcv na czas.

Wszystkie konkursy oceniane były przez jury, które typowało zwycięzców i wręczało nagrody. Nie pominięto także pozostałych uczestników. Za udział i zaangażowanie wręczane były upominki.

Wszyscy uczestnicy z uśmiechem wracali do domów tak więc można piknik uznać za udany!

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wspólną zabawę.