C.S.R aktualności

„GESAL” wśród … ZŁOTYCH RĄCZEK – tym razem w Wierzchosławicach

„GESAL” wśród … ZŁOTYCH RĄCZEK

tym razem w Wierzchosławicach

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL w ramach organizowanych akcji „GESAL” wśród … postanowiło w tym roku wyjść do młodzieży poprzez zorganizowanie spotkań w ich miejscach nauki – zamieszkania. Celem tej akcji jest przybliżenie młodzieży zawodów w jakich to Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL prowadzi praktyczną naukę zawodu lub przyuczenie do wykonywania określonej pracy w danym zawodzie.

Prezentacje jak to na nasze przedsiębiorstwo przystało odbyły się w formie zabawy i aktywnego spędzania czasu z przerwami na mały ale zdrowy poczęstunek tj. jabłka, soki i winogrono.

W dniu 26 marca 2018 roku kolejne tego typu spotkanie tym razem przy współudziale Pani Dyrektor Magdaleny Płachecińskiej zorganizowane zostało w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wierzchosławicach, z którą to szkołą zawarta została także partnerska współpraca warsztatowo – szkoleniowa oraz praktycznej nauki zawodu i przyuczenia do wykonywania określonej pracy w danym zawodzie.

Ponownie próbowaliśmy poprzez dobrą zabawę przybliżyć młodzieży właściwą wiedzę, która pozwoli im dokonać jak najbardziej właściwego wyboru dalszej kariery zawodowej. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL dało młodzieży możliwość pierwszego praktycznego kontaktu z zawodem budowlanym i instalacyjnym poprzez zorganizowane konkursy:

– celne rzucanie uszczelkami z rur PCV na rury pp – RZUTY odbywały się siedmioma uszczelkami dn 100 i jedną uszczelką dn 50 – suma wszystkich celnych rzutów wynosiła 750 – co było nawiązaniem do obchodzonego w tym roku święta 750 LAT GNIEWKOWA,

– rozwijania i zwijania tapety,
– klejenia tapety,
– malowania logo GESAL,
– układania paneli podłogowych,
– montażu instalacji kanalizacyjnej.

Spotkanie po raz kolejny możemy uznać za bardzo udane. Cały czas jesteśmy pod wielkim wrażeniem jak to młodzież chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczy we wszystkich konkursach. Nie przeszkadzał ani nie ograniczał ich fakt całkowitej nieznajomości materiałów i urządzeń, z którymi mieli styczność praktycznie po raz pierwszy w życiu. Chęć nauki i próbowania nowych rzeczy była większa. Mieliśmy duże rozterki przy wyborze kolejnych uczestników z grona bardzo licznej grupy chętnych. Konkursy były bardzo dynamiczne co powodowało, że młodzież była w ciągłym ruchu, nie nudziła się, a przy tym było także dużo zabawy i śmiechu. Nie zawiodły także dziewczyny, które podobnie jak to było w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku z chęcią uczestniczyły w konkursach budowlanych i instalacyjnych.

Zwycięzcom poszczególnych konkursów wręczone zostały upominki.

Na spotkaniu nie zabrakło także znakomitych gości, a byli to:

– Pan Włodzimierz Figas – Wicestarosta Powiatu Inowrocławskiego,
– Pan Adam Roszak – Burmistrz Gniewkowa,
– Pan Przemysław Stefański -Przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewkowie,
– Pani Beata Kowalska – Zastępca Burmistrza Gniewkowa,
– Pan Marek Karólewski – Zastępca Wójta Gminy Inowrocław,

– Pan Rafał Walter – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu,
– Pani Ilona Gołębiewska – Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Inowrocławiu,
– Pani Paulina Wicleben – Kierownik Samorządowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Gniewkowie,
– Pani Agnieszka Wielińska – Inspektor w Wydziale Edukacji w Inowrocławiu,
– Pani Agnieszka Grygrowicz – Wychowawca Ochotniczych Hufców Pracy w Inowrocławiu,
– Pani Renata Napierkowska – Redaktor Expressu Inowrocławskiego i Tygodnika Powiatu i Gmin,
– Pani Magdalena Pindel – Redaktor portalu informacyjnego naszemiasto.Inowrocław.

Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły, pracownikom za wszelką pomoc w zorganizowaniu akcji

„GESAL” wśród … ZŁOTYCH RĄCZEK

a uczniom życzmy zawsze tak wspaniałej zabawy i szczerej radości z udziału w niej.