C.S.R aktualności

GESAL wśród … ZŁOTYCH RĄCZEK

W związku ze zbliżającym się ważnym okresem dla młodzieży z ostatnich klas gimnazjalnych, a mianowicie wyborem zawodu w jakim będą kształcić się, i który będzie towarzyszył im w całym zawodowym życiu Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL w ramach organizowanych akcji GESAL wśród… postanowiło w tym roku wyjść do młodzieży poprzez zorganizowanie spotkań w szkołach. Celem tej akcji jest przybliżenie młodzieży zawodów w jakich to Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL prowadzi praktyczną naukę zawodu. Prezentacja jak to na nasze przedsiębiorstwo przystało odbywa się w formie zabawy i aktywnego spędzania czasu z przerwami oczywiście na mały ale zdrowy poczęstunek tj. jabłka, jogurty i winogrono.

W dniu 7 marca 2018 roku spotkanie takie na zaproszenie Pana Dyrektora Roberta Orczykowskiego zorganizowane zostało w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku, z którą to szkołą zawarta została także partnerska współpraca warsztatowo – szkoleniowa oraz praktycznej nauki zawodu.

Chcielibyśmy aby poprzez dobrą zabawę młodzież zdobyła właściwą wiedzę, która pozwoli im dokonać jak najbardziej właściwego wyboru dalszej kariery zawodowej. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GESAL dało młodzieży możliwość pierwszego praktycznego kontaktu z zawodem budowlanym i instalacyjnym poprzez zorganizowanie konkursów:

– rozwijania i zwijania tapety,
– klejenia tapety,
– malowania – tym razem było to logo GESAL,
– układania paneli podłogowych,
– montażu instalacji kanalizacyjnej.

Na spotkaniu nie zabrakło także znakomitych gości, a byli to:
– Pan Maciej Przeździęk Sekretarz Urzędu Gminy Inowrocław,
– Pan Robert Gołdecki Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia,
– Pan Rafał Walter Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu,
– Pan Romuald Jaskólski Dyrektor Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu,
– Pani Ilona Gołębieska Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Inowrocławiu,
– Pani Agnieszka Grygrowicz Wychowawca z Ochotniczych Hufców Pracy w Inowrocławiu,
– Pani Małgorzata Makowiecka Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław,
– Pani Renata Napierkowska Redaktor Expressu Inowrocławskiego i Tygodnika Powiatu i Gmin,
– Pani Magdalena Pindel Redaktor portalu informacyjnego naszemiasto.Inowrocław.

Spotkanie jak najbardziej możemy uznać za udane. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w zorganizowanych konkursach. Ku naszemu zaskoczeniu zadania były wykonywane bardzo starannie i mimo specyfiki zawodu nie tylko chłopcy, ale także i dziewczęta chętnie angażowały się w prace budowlane i instalacyjne. Zwycięzcom poszczególnych konkursów wręczone zostały upominki.

Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły, pracownikom oraz uczniom za zaproszenie i tak czynny udział i wspólną zabawę.