Praktyczna nauka zawodu

Gesal Z As-em Festiwal Zawodów

W dniu 17 maja 2017 roku Akademia Szkolnictwa AS już po raz IV zorganizowała festiwal zawodów opatrzony nazwą „Dobry zawód nie zawodzi”. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gesal otrzymało zaproszenie od Pani Dyrektor Haliny Pety do wzięcia udziału w festiwalu i przedstawienia zawodów, w których  prowadzi praktyczną naukę. Podstawową ideą festiwalu jest zainteresowanie konkretnym zawodem młodzież i dzieci już od przedszkolaka oraz wsparcie młodych uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Dlatego też adresatami festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkolaki.

Uczniowie, którzy odwiedzili nasze stoisko brali czynny udział w ćwiczeniach z wykorzystywania technik w systemach wodno-kanalizacyjnych tj. między innymi: zgrzewanie rur, łączenie instalacji systemem NUEVA oraz obsługa kamery REMS.

Pracownicy przedsiębiorstwa wraz z Panią prowadzącą na bieżąco przedstawiali zakres działalności oraz ofertę nauki zawodu w firmie GESAL. Pogoda dopisywała. W nagrodę za odwiedzenie naszego stoiska oraz czynny udział w zabawie uczniowie byli częstowani przepysznymi owocami. Uczestnicy opuścili festiwal z wiedzą i umiejętnościami, które z pewnością okażą się być im przydatne, a może też i sprawią, że zdecydują się właśnie na ten zawód w przyszłości. Imprezę uważamy za udaną.